21 ביוני 2015

עשרה דברים שחייבים לקחת איתנו לים

הקיץ הגיע ואיתו הרצון ללכת לים, כשאתה רווק או מקסימום זוג הדבר פשוט: לובשים בגד ים מעליו בגדים, זורקים לתיק מגבת, בקבוק מים וכמה פירות ויאללה לים.
אבל כשאנחנו לוקחים לים את הקטנטנים שלנו הדבר נעשה מורכב יותר...
(ואומרת אחת שמאד אוהבת ללכת לים)

ולכן, ריכזתי את חמשת הדברים שמאד חשוב לקחת לים כשהולכים עם הקטנטנים שלנו...


1. כובע - רחב שוליים או כובע ליגיונרים שיגינו על הפנים כמו גם על העורף...הורים יקרים לא להסיר גם כשנמצאים במים (גם כשאנחנו במים השמש עדיין בשמיים). הטיפ שלי על מנת למנוע ויכוחים עם הילדים היו דוגמא אישית, חבשו כובע!

באופן אישי אני מעדיפה את הכובעים של sunway, שכבניי היו קטנטנים רכשנו את הכובעים רחבי השוליים, UV Protection, בעלי בדים קלים ומנדפי זיעה להגנה מהשמש. הם מתייבשים בקלות. הבעיה היחידה שאני מצאתי בכובעים רחבי השוליים היא שחייבים לשמור עליהם שלא יאבדו את צורתם...וכשבגרו הקטנטנים וכעת הם רק קטנים עברנו לכובעי הליגיונרים (או כובע אוסטרלי, תלוי את מי שואלים)...


2. מים - זה לא משנה אם הולכים בבוקר (כמובן שההמלצה היא עד 10 בבוקר) או אחרי הצהרים (ההמלצה היא מארבע אבל זה קצת בעייתי ששירותי ההצלה מסתיימים מוקדם), וזה ממש לא חשוב אם בבקבוק או בקולר (זה מהקלקר עם הפסים הכחולים), לקחת מים והרבה ולשתות!!!
קל להיסחף ולשכוח לשתות, אבל עצרו רגע קחו שלוק או שניים והמשיכו...ושוב היו דוגמא אישית לקטנטנים.

3. קרם הגנה - רבות דובר ועוד ידובר לגבי איזה קרם הגנה מומלץ ובאיזה מספר. ההמלצה האישית שלי היא קרם הגנה של לייף SPF 50 (הקטנטנים שלי לבנבנים) או אולטרסול SPF50 Wet'nGo KIDS. שניהם מגיעים בצורת ספריי המקל על המריחה,גם הופכת את המריחה לסוג של משחק ובלי הסימנים הלבנים, ללא הדביקות שמוכרת לנו מפעם ועם ריח נעים (אלו כבר לא הריחות של פעם)...
הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת  לכם בעצם מחולק לשניים: התמרחו בקרם ההגנה עוד בטרם יציאתכם לים כי לוקח למסנן ההגנה כחצי שעה עד שהוא מתחיל לסנן. והחלק השני הוא לא לשכוח להתמרח שוב לאחר כל יציאה מהמים.
4. בגד ים - ההמלצה האישית שלי היא...שוב sunway, תמיד חשבתי שאני אתן לילדיי לרוץ עירומים בים, כמו התמונות שלי יש מילדותי. אבל כשנולדו בניי הלבנבנים וככל שהמודעות שלי גדלה לגבי החשיפה לשמש הבנתי עד כמה חשוב שנהיה מוגנים בפני השמש. ולכן בגדי הים הראשונים והשניים שלהם הוא אוברול שרוול ארוך של sunway מבד עם מקדם הגנה מהשמש +UPF50 חוסם 98% מקרני UVA & UVB  מחוזק עמידות לכלור...ומניסיון הם אכן עמידים. הכיף הוא שהרוכסן הוא דו כיווני וניתן לפתיחה גם מלמעלה למטה וגם מלמטה למעלה, כשהולכים לשירותים ובמיוחד כשצריכים להחליף את Little Swimmers מבית האגיס בגד ים חיתול שלא מתנפח, גמיש ודואג שמה שלא צריך להגיע לים, לא יגיע לים (או לבריכה) 


5. מצופים או גלגל הצלה - הגנה, הגנה, הגנה...ולא נראה לי שצריך להוסיף יותר...


6. מגבת - רצוי כזו שהיא גם קפוצ'ון (ויש כאלה חמודים) כדי שתלבישו על הילדים והם לא יהיו עסוקים בלהחזיק אותה כשהם אוכלים (ועוד אחת כדי לשים על המושב בדרך חזרה...תמיד שוכחים אותה ואז יושבים על מגבת רטובה או על הצלון)

7. פירות - הים גורם לרעב מוגבר אצל קטנים כמו אצל גדולים אז תתצטיידו בהתאם. ואין כמו לאכול את פירות הקיץ בים עם העדפה ברורה לאבטיח, מלון, דובדבנים וענבים (בשבילי ירוקים בלי חרצנים ובשביל הקטנטנים חתוכים לחצי למניעת חנק) ובדרך כלל אוכלים אותם עם הידיים (כן, כן, גם כשהם מכוסים בחול)...אז תשתדלו להביא הרבה מזלגות, כי כמה מהם יפלו לחול.


8. משקפי שמש - כי צריך להגן גם ובמיוחד על העיניים בפני השמש (במיוחד על עיניים בהירות אבל לא רק), יש להקפיד שעדשות המשקפיים יהיו עם הגנה של UV, בגודל מתאים לפניי הקטנטנים כך שיכסו את האזור שמתחת לגבה ועד הלחי.


9. צעצועים לחול - בינינו כל קופסא, בקבוק וכף יספיקו, אבל תמיד כיף, לאסוף את הצדפים בדלי או להביא מים לתעלה שמסביב לארמון שמט ליפול. 


10. סבלנות - אולי בעצם הייתי צריכה להתחיל בסבלנות, גם כשהם מתעקשים לאכול חול, או כשהם מרימים בדל סיגריה שמצאו בחול, כשהם רבים, כשהם בוכים שנכנס להם מים מלוחים לעיניים ושזה שורף להם ובמיוחד כשהם לא רוצים ללכת הביתה...אל תשכחו שבאנו להנות...  


והאמת היא שהרשימה עוד ארוכה...מחצלת, צלון אוטנטיק (ברור לא?!), כיסאות נח, בגדים להחלפה ועוד...

העיקר שתשמרו ותיהנו (גדולים כקטנים)...


 (אם הייתי חושפת את בניי פה בבלוג ושמה תמונה שלהם הייתם רואים שני קטנטנים עם בגד ים אוברול, כובע ליגיונרים ומשקפי שמש)

* כל התמונות נלקחו מהאינטרנט