3 באפריל 2014

פטריוטיות אופנתית

תתארו לכן סטייליסטית ישראלית המציגה אופנה פריזאית...נכון שהייתם הולכים לראות, להתרשם ואף לקנות? עכשיו תתארו לכן סטייליסטית פריזאית המציגה אופנה ישראלית בישראל? גאווה ישראלית...
אז הרשו לי להציג את סופי רוזנבאום, עולה חדשה - ותיקה מצרפת ויותר מהכל "סטייליסטית עם אג'נדה".
צילום: יח"צ

סופי מציגה את עולם האופנה המקומי ומקדמת מעצבי אופנה ישראלים צעירים בפני קהל העולות הותיקות והחדשות.

סופי, סטייליסטית ותיקה ובעלת בוטיק, התוודעה למעצבי אופנה ישראליים רק בשנים האחרונות, והחליטה להרים את הכפפה ולהבין מה יכולה ישראל להציע לאישה האירופאית שחיה ונושמת אופנה. 
לדברי סופי "היום אחרי היכרות עמוקה עם המעצבים המקומיים אני יכולה לומר בביטחון מלא  שהאופנה הישראלית התפתחה בשנים האחרונות בצורה יוצאת מן הכלל וחלק ניכר ממעצבי אופנה הישראליים לא נופלים ממעצבים צרפתיים החל מיצירתיות דרך חומרי הגלם ועד לגימורים "
הסטודיו של סופי ממוקם במבוא מיטר, מושב בפאתי ירושלים אותו מקיפים מושבים רבים שבין תושביהם עולים חדשים בעיקר מאירופה וארצות הברית.
סופי נותנת פרשנות משלה לתהליך ההתמזגות בחברה הישראלית. מאחר שהיא עוסקת בסטיילינג  ומוקפת בחברת נשים עם אוריינטציה אופנתית, החליטה לערוך "קירוב לבבות" בסטייל... להציג לעולות החדשות והותיקות את עולם האופנה הישראלי ובכך לעזור גם לכלכלה הישראלית.
הסטודיו ממנו פועלת סופי הוא חלל של 100 מטר שמוקדש ל"מפגשי אופנה": הרצאות סטיילינג, מפגשי קפה ושמלה, ובעיקר מדידות אין סופיות.. החלל משדר מראה אירופאי קלאסי, סלון מרווח בצבעים בהירים, שנדלירים יורדים מתקרה וגינה מקסימה. כיאה לבוטיק אמיתי ששם הזמן עוצר מלכת ומאפשר אתנחתא מהפעלתנות היומית. סופי עצמה היא התגשמות הקסם הצרפתי, מפזרת שיק וסטייל לכל עבר כמו שהיינו מצפים מצרפתייה אמיתית..
צילום: יח"צ
סופי מציעה קורסי סטיילינג מהירים לכל באמפר אפשרי שנשים נתקלות בו: התאמות בגדים וצבעים, הימנעות מטעויות אופנה נפוצות, איך להשתמש באקססוריז, סטיילינג לאירועים, איך מתלבשים בהתאם למבנה הגוף ועוד. 
מאחר שבכל איזור ירושלים והסביבה יש קהל נשים דתי גדול התוודעה סופי לקהל החדש והמאתגר הזה והיום היא נותנת פתרונות מהירים לנשים דתיות. מאחר והעולות החדשות מהמגזר הדתי בעלות אוריינטציה אופנתית חלק מהתצוגה מוקדשת להן. לדבריה של סופי נשים אלה זקוקות להרבה עזרה כיוון שהם מוצפות אירועים ומאידך לא ילכו לכתת את רגליהן בין בוטיקים הסטודיו מהווה פתרון מושלם עבורן.

צילום: יח"צ
תצוגת הבגדים בסטודיו היא כמעט מוזיאלית. כל מעצב מקבל את מקומו ואת סיפורו. בבוטיק נפגוש מעצבות מבוססות כמו טל בק, בלינקי, אלן וגלית ודקלה קדם ועד בוגרות טריות משנקר ובצלאל כדוגמת מור חמד וחן הוד שזו להן חשיפה ראשונה באזור.
"להציג מעצב מוכר פחות מעניין אותי, נשים מגיעות אליו בכל מקרה בחנויות ובקניונים. דווקא אלה שעדיין נאבקים על קיומם ומנסים לפרוץ הם אלה שהייתי רוצה להציג ובכך לתמוך בעשייה מקומית. יש כאן עשייה יוצאת מן הכלל ותפקידי לחנך את העולות ארצה לצרוך אופנה ישראלית"
הסטודיו של סופי רוזנבאום ממוקם במושב מבוא מיטר, המפגשים וקורסי הסטיילינג נערכים בתאום מראש.


סופי רוזנבאום: 054-3367740.